ספרים

היכולת לקבל ב 100 עמודים ניסיון של 100 שנה של הכותבים, המצוטטים – והכי חשוב ללמוד מההצלחות שלהם, הכשלונות שלהם – למרקר בטוש זוהר את הדברים החשובים, להחזיק ביד אוצר של יצירה, לתמוך ביוצר ולהפוך להיות יוצר בעצמך – ספרים גבירותיי ורבותיי, ספרים

start up nation
דן סינור ושאול זינגר

ממליצה: הילה אוביל ברנר, Managing director Techstars Isarel וארגון "יזמיות"

סוקר את כל הסיבות בגינן הפכנו להיות אומת הסטארט אפ, ציוני ומלהיב.

מדינת הסטארט אפ, מנוע הצמיחה הכלכלי של ישראל (באנגלית: Start-up Nation: The Story of Israel's Economic Miracle) הוא ספר העוסק בכלכלת ישראל שראה אור בשנת 2009 ופרי עטם של דן סינור ושאול זינגר. הספר בוחן כיצד ישראל, מדינה בת 60 שנים ובעלת אוכלוסייה של 7.1 מיליון איש הצליחה להגיע לשגשוג כלכלי כה רב עד ש"בתחילת שנת 2009, 63 חברות ישראליות נסחרו בנאסד"ק, יותר מכל מדינה זרה אחרת".

בשנת 2010 הספר הגיע למקום החמישי ברשימת רבי-המכר של הניו יורק טיימס, ואף לראש רשימת רבי-המכר של הוול סטריט ג'ורנל.

על הבחירה – החיים על פי גולדרט
אלי גולדרט

ממליצה: אהובה תורג'מן, מנכ"לית קבוצת BBB

כיצד אפשר לפתור כל קונפליקט? איך מפשטים כל סיטואציה, אפילו כזו הנראת במבט ראשון מורכבת ומסובכת? איך ניתן לשפר במידה משמעותית כל מצב? כיצד נגיע תמיד לפתרון בו כולם מרוויחים?

ספר זה, אשר אלי גולדרט ראה כחשוב ביותר מבין הספרים שכתב, הנו הזמנה לקורא לבחון מחדש את חייו ועמדותיו האישיות והמקצועיות. על ידי אימוץ הפרספקטיבה החדשנית ודרכי הפעולה המוצעות בו, יוכל הקורא להגיע להישגים עסקיים ולחיים בעלי משמעות.

Crossing The Chasm – התהום השיווקי
ג'פרי מור

ממליצה: שרון סברייגו, מנכ"ל, ומייסדת Mobilize מובילייז

"ספר אחר שהפך לגמרי את הדרך שבה אני בונה את החברה שלי הוא Crossing The Chasm – ספר מנהל עסקים קלאסי, המציע גישה אנליטית למחקר שוק ובניית אסטרטגיה. בזכות הספר הזה, גייסתי את כל הצוות שלי לנתח את השווקים הפוטנציאלים שלנו – ותוך חצי שנה המצאנו את עצמנו והמוצר שלנו מחדש והכפלנו את המכירות שלנו."

התהום השיווקי הוא מודל אשר הוצג לראשונה בספרו של ג'פרי מור "התהום השיווקית – שיווק ומכירת מוצרים טכנולוגיים לצרכנים" (Crossing the Chasm: Marketing and Selling High-Tech Products to Mainstream Customers), ובו מוצגת הרחבה של המודל המסורתי של מחזור החיים לאימוץ והתפשטות חידושים.

האם שווה להיות עצמאי
יובל יבנקובסקי

ממליץ: גבריאל אקשטיין, מנכ"ל חברת ארטיודאיקה בע"מ

האם שווה להיות עצמאי? לאחר 20 שנים של מסעות ברחבי העולם, מחקר שכלל אלפי עסקים, ושנים רבות של ניסיון בייעוץ, ניהול והקמת חברות ועסקים ב ארצות-הברית, אירופה, אוסטרליה וישראל, חושף מנכ"ל המכון לאבחון עסקי את הנוסחאות הסודיות.חשופים לעוקץ, פריצות, תביעות, צ´קים חוזרים, לקוחות בעייתיים, גניבות, רשויות המס, פקחים, עורכי-דין, שוטף פלוס 120, חובות אבודים, איומים, בנקים ומשברים עולמיים, סיכויי ההצלחה של עסקים קטנים ובינוניים הם נמוכים ביותר.אך הבודדים שמצליחים הם אדונים לעצמם.

"גלגל התנופה – מטוב למצוין"
 ג'ים קולינס

ממליץ: אבי בוסקילה, מנכ"ל שראל, פתרונות לוגיסטיים ומוצרים לרפואה מתקדמת בע"מ

טוב הוא אויבו של המצוין, וזו אחת הסיבות המרכזיות לכך שכה מעט בחיינו נעשה מצוין.

בספר נבחנת שאלה מהותית: כיצד נעשה ארגון מטוב למצוין ולמוביל בתחומו? מה מאפיין את החברות המצוינות ומהם, אם בכלל, הלקחים המשותפים להן?

הספר נתן לי השראה עד כמה חשוב לא להתפשר בלבחור את האנשים הנכונים ולשבץ אותם בתפקידים המתאימים ועדיף להיות בתפקיד שלא מאויש על שיבוץ לא מתאים. הספר שובר את המיתוס על מה מאפיין מנכ"ל של חברה מצוינת ועד כמה חשוב להתמקד בנושאים שאתה מצטיין בהם.

כדור השלג
הביוגרפיה המרתקת של המשקיע האגדי וורן באפט

ממליץ: קובי חזן, מייסד ומנכ"ל קרן אמידה

הספר מתאר את עקרונות ההשקעה של באפט שבזכותם הוא נודע כאחד המשקיעים הגדולים בתבל, אך לא רק מנהלי השקעות ימצאו בו עניין כי באפט מפרט בספר זה גם את עקרונותיו הנבונים לחיים.

כדור השלג מספר את סיפורו של אחד האנשים הנערצים בעולם – וורן באפט. המשקיע האגדי, המוכר בכינויו "האורקל מאומהה", לא כתב עד כה את זיכרונותיו, ועכשיו העניק לסופרת אליס שרדר נגישות חסרת תקדים לעבודתו ולהשקפותיו, למאבקיו ולניצחונותיו, לשנינותו ולחוכמתו, והתוצאה היא ביוגרפיה אישית-עסקית חושפנית ומקיפה.

שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים
סטיבן קובי

ממליצה: חלי ממן, מנכ"ל חלי ממן

בספר זה מציג סטיבן קובי גישה הוליסטית משולבת, שבמרכזה עקרונות לפתרון בעיות אישיות ומקצועיות.

בהארותיו המעמיקות ובסיפוריו הקולעים מגלה קובי צעד אחר צעד דרך לחיים מתוך הגינות, יושר אישי וכבוד אנושי – עקרונות המעניקים לנו את הביטחון הנחוץ כדי להסתגל לשינויים, וכן את התבונה והכוח לנצל את ההזדמנויות שהשינוי פותח בפנינו.

החיים הם תקופה קשה
חנוך דאום

ממליץ: אבי ברססט, מנכ"ל הולנדיה

"החיים הם תקופה קשה" – ספר העצמה במלא מובן המילה שמוכיח כי היכולת לצחוק מכל דבר יש בה כדי להעניק למי שפועל בצורה זו עוצמות אדירות להתעלות מעל הקושי ולהתגבר על כל משבר.

החיים הם תקופה קשה, הוא ספר שנכתב מזרם התודעה, סוג של ביוגרפיה מטורללת ומחשבות על החיים – חיים אשר בעיני המחבר הם קצרים, אך לא קצרים מספיק.
זהו ספר שיש בו מחשבות שמחות על חיים עצובים.
הספר מספק הצצה קומית לכאוס הנפלא של חיי סטנדאפיסט ובעל טור שגם בגיל 45 לא יודע אם יש אלוהים, אבל משוכנע שהוא מקשיב לתפילותיו.

נקודת המפנה
מלקולם גלדוול

מוטי אלמליח. מנכ"ל טלרד

בספרו מעורר המחשבה של מלקולם גלדוול, עולות בין היתר שאלות אשר מעסיקות יזמים, מנהלים, עסקים ובעצם, כמעט את כולנו כמו: מה הופך רעיונות או מוצרים להמוניים? 
מה גורם לפעולה חברתית לתפוס תאוצה וללכוד מספר רב של אנשים? ועוד.

קיצור תולדות האנושות
פרופ' יובל נח-הררי

ממליצה: אורלי עדס, מנהלת כללית של ועדת הבחירות המרכזית לכנסת

הספר "קיצור תולדות האנושות" של פרופ' יובל נח-הררי שמסכם את ההיסטוריה האנושית – מראשית האבולוציה ועד היום. בספר מודגמים מספר דברים בסיסיים, שבעבורנו הם מובנים מאליהם, והם הכר הפורה עליו בנתה האנושות את הציוויליזציה. כמו למשל: היכולת לתקשר האחד עם השני.

לטעמי, אחד מהרגעים המופלאים בספר, הוא שאחת האבחנות בין האדם לחיה היא היכולת של האדם לשתף פעולה, להעביר מסרים מורכבים, וללמוד מההיסטוריה. כך, האדם, שלא ניחן בתכונות פיסיות מרשימות (לעומת בעלי החיים), התפתח ובנה את האנושות כמכלול, בזכות היכולת לשיתופי הפעולה, השפה והצמיחה קדימה. יכולת זו מדגישה את הכח והחוזקה של "הביחד". להתפתחות זו אני מתחברת במיוחד, שכן, זו גם תפיסת הניהול האישית שלי והתפיסה המשפחתית שלי.

פריצת גבולות
אלון אולמן

ממליצה: מרים דרוק, מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית

משחר ההיסטוריה שואף  אדם להגיע אל ההצלחה והאושר, רוב‭ ‬האנשים‭ ‬רוצים‭ ‬להיות‭ ‬בריאים, ‬ שמחים, ‬ עשירים, ‬ שלווים, ‬ הורים‭ ‬טובים, ‬ ולחיות‭ ‬חיים‭ ‬בעלי‭ ‬משמעות‭. ‬ כולנו‭ ‬יודעים‭ ‬שהרוב‭ ‬לא‭ ‬יהיו‭ ‬באמת‭ ‬כאלו. ‬ לא‭ ‬משום‭ ‬שהם‭ ‬לא‭ ‬יכולים‭ ‬ ככל‭ ‬הנראה,  ‬משום‭ ‬שהם‭ ‬עדיין‭ ‬לא‭ ‬החליטו‭ ‬על‭ ‬כך‭ ‬באמת‭ ‬ובתמים‭ ‬ועדיין‭ ‬לא‭ ‬יצאו‭ ‬למסע‭ ‬ההגשמה‭ ‬האישי‭ ‬שלהם‭ – ‬ואולי‭ ‬הם‭ ‬לא‭ ‬יצאו‭ ‬אליו‭ ‬לעולם‭.‬

ספר‭ ‬חובה‭ ‬לכל‭ ‬אדם‭ ‬שרוצה‭ ‬לקדם‭ ‬את‭ ‬עצמו‭ ‬ואת‭ ‬חייו‭ ‬ולחיות‭ ‬את‭ ‬החיים‭ ‬שהוא‭ ‬באמת‭ ‬ראוי‭ ‬להם‭. ‬

‭"‬אומרים‭ ‬שהזמן‭ ‬עושה‭ ‬את‭ ‬שלו. ‬אז‭ ‬זהו‭ ‬ שהוא‭ ‬עושה‭ ‬את‭ ‬שלו‭ – ‬הוא‭ ‬עובר‭ ‬ועובר‭ ‬ועובר. ‬ מה‭ ‬שיקבע‭ ‬לאן‭ ‬נגיע‭, ‬ איך‭ ‬ייראו‭ ‬חיינו‭ ‬ומה‭ ‬יהיה‭ ‬לנו‭, ‬ הוא‭ ‬מה‭ ‬שאנחנו‭ ‬עושים‭ ‬בזמן‭ ‬שהזמן‭ ‬עושה‭ ‬את‭ ‬שלו‭."‬‭‬ (אלון‭ ‬אולמן)

חיפוש האדם אחר משמעות
אדם פראנקל

ממליצה: אטל מולכו פיליבה, מנכ"ל פמי פרימיום

"חיפוש האדם למשמעות" הוא ספר מאת ויקטור פרנקל משנת 1946 המתאר את קורותיו כאסיר במחנות הריכוז הנאציים במהלך מלחמת העולם השנייה, ומתאר את שיטתו הפסיכותרפויטית, שכללה זיהוי מטרה בחיים להרגיש חיוביים, ואז לדמיין באופן מעמיק.

התוצאה ההיא. לדברי פרנקל, האופן שבו אסיר דמיין את העתיד השפיע על אריכות חייו.

בכוונת הספר לענות על השאלה "כיצד באו לידי ביטוי חיי היומיום במחנה ריכוז במוחו של האסיר הממוצע?" חלק ראשון מהווה את ניתוח פרנקל על חוויותיו במחנות הריכוז, ואילו חלק שני מציג את רעיונות המשמעות שלו ואת התיאוריה שלו הנקראת לוגותרפיה.

מצוינים ממה עשויה הצלחה
מלקולם גלדוול

למה אנשים מסוימים מצליחים יותר מאחרים? נהוג לחשוב שזה מפני שהם אינטליגנטים ושאפתנים. לא נכון! לפי מלקולם גלדוול הסיבות להצלחה שונות לגמרי. הספר “מצוינים” מגלה לנו מה משותף לביטלס ולביל גייטס, מדוע הסינים מבריקים במתמטיקה, מהו יתרונם הסמוי של כוכבי אתלטיקה, איך זה שלא שמענו על האדם בעל מנת המשכל הגבוהה ביותר בעולם, באיזה טווח שנים נולדו הכי הרבה מיליארדרים, למה לעורכי דין מובילים בניו יורק יש קורות חיים דומים, ואיך תרבות המוצא קובעת מי יהיה טייס מוצלח.

את כל אלה מסביר גלדוול בסגנון בהיר ומושך על פי תיאוריה מפתיעה וחדשנית, מלווה בדוגמאות רבות הכוללות את סיפורו האישי המרגש.

מגע הזהב
דונלד טראמפ ורוברט קיוסאקי

הספר הזה, "מגע הזהב", ילמד אתכם מה שספרי עסקים אחרים אינם מלמדים, ומפיהם של שניים מהיזמים המשפיעים ביותר בעולם.

אנחנו זקוקים ליותר יזמים שמסוגלים ליצור חברות ומִשרות.
ההתמוטטות הכלכלית שהחלה ב 2007- היתה למשבר החמור ביותר מאז השפל הכלכלי הגדול. הכלכלה אמנם מתאוששת, אבל לא תהיה זו אותה כלכלה. מתוך המשבר מגיחות חברות פורצ’ן 500 של המחר, חברות פרי יצירתם של עידן חדש של יזמוּת ושל מעמד חדש של יזמים.

הספר הזה נכתב למען היזמים הללו ובשביל אנשים המעוניינים להיות אותם היזמים. ספר זה מסביר מה נדרש מיַזָּם מצליח. כיזמים, אנו משתפים אתכם במחשבות ובאמונות שלנו, בניצחונות ובכישלונות שלנו, שצברנו במשך עשרות שנים.

לא רציונלי ולא במקרה
דן אריאלי

איך זה שעצם המחשבה על עשרת הדיברות מצמצמת את הנטייה שלנו לשקר, גם אם איש לא יוכל לתפוס אותנו בשעת מעשה?

למה אנחנו קונים מוצר יקר שאנחנו בכלל לא צריכים רק בגלל שמצורפת אליו מתנה בחינם?

למה אנחנו לא חוסכים בהוצאות כשאנחנו מתכננים ארוחה חגיגית, אבל במקביל אוספים קופונים בקנאות כדי לחסוך שקלים בודדים?

ולמה במזנון חופשי אנחנו ממלאים את הצלחת שוב ושוב, גם כשהבטן שלנו כבר מלאה?

כשמדובר בקבלת החלטות בחיינו, נדמה לנו שאנחנו בשליטה. נדמה לנו שאנחנו מקבלים החלטות נבונות ורציונליות. האומנם?

בסדרה של ניסויים מפתיעים ומאירי עיניים סותר הכלכלן ההתנהגותי דן אריאלי את הסברה הנפוצה שלפיה התנהגות בני האדם רציונלית מיסודה. בעזרת סיפורים מחיי היום יום ומחקרים פורצי דרך מסביר אריאלי איך יכולת השיפוט שלנו מוטה על ידי ציפיות, רגשות, נורמות חברתיות וכוחות נוספים, בלתי נראים ובלתי רציונליים.

אריאלי מראה שלא רק שאנחנו עושים טעויות מדהימות בפשטותן מדי יום, אלא שאנחנו גם חוזרים על אותו סוג של טעויות שוב ושוב. באופן שיטתי אנחנו משלמים יותר מדי, טועים בהערכותינו ודוחים דברים שעלינו לעשות. אנחנו מזלזלים בהשפעת הרגש על קבלת ההחלטות שלנו ומפריזים בהערכת ערכו של רכושנו. אולם ההתנהגויות השגויות הללו אינן אקראיות; הן דווקא שיטתיות וניתנות לצפייה, משום שאנחנו אכן לא רציונליים, ולא במקרה.

משתיית קפה ועד ירידה במשקל, מרכישת רכב ועד בחירת בן או בת זוג, אריאלי מסביר כיצד לפרוץ את תבניות החשיבה השיטתיות הללו כדי לקבל החלטות שקולות יותר. לא רציונלי ולא במקרה ישנה לתמיד את האופן שבו אתם מתַקשרים עם העולם ואת דרך קבלת ההחלטות שלכם.

לחשוב כמו מיליונר
ט. הארב אקר

הספר שילמד אתכם להצליח ולהתעשר 

 האם שאלתם את עצמכם איך זה שאנשים מסוימים מתעשרים בקלות ואילו אחרים כמו נידונו מראש לחיים של קשיים כלכליים? האם ההבדל ביניהם טמון בשאלות של חינוך, מנת משכל, כישורים, קשרים או בחירת קריירה? התשובה המדהימה היא: לא.

לחשוב כמו מיליונר מציע תפיסה פורצת דרך: מה שקובע את עתידנו הכלכלי הוא "תוכנית האב" הכספית שלנו – התבנית הטבועה בתת המודע שלנו ומכתיבה את יחסנו לכסף. העיקרון פשוט: אם אנחנו רוצים להצליח, עלינו לתכנת את עצמנו מראש להצלחה הזאת ולשנות מהיסוד את תוכנית האב שמפעילה אותנו.

לחשוב כמו מיליונר – שכתוב בשילוב נדיר של חוכמת חיים, אהבת אדם והומור – מסביר איך עלינו להשתחרר מדפוסי חשיבה שחוסמים את דרכנו להצלחה, ומציג את 17 ההבדלים המרכזיים בין דרכי החשיבה והפעולה של העשירים לבין אלה של העניים ובני המעמד הבינוני.

ט' הארב אקר יישם את עקרונותיו על עצמו, ובתוך שנתיים וחצי הפך מיזם כושל וחסר כול למיליונר. כיום הוא יועץ ומרצה מבוקש, ועד כה שינה את חייהם הכלכליים של יותר ממיליון וחצי איש. 

למכור כאילו יש מחר

איך יכול להיות שמכירות – המקצוע החשוב בעולם שמניע כלכלות ומשמש כ"חמצן" של כל חברה, עסק או ארגון – אינו משהו שאפשר ללמוד אותו באוניברסיטה?

כדי למכור לא צריך כישרון מולד. אפשר להתאמן ולהפוך למומחי מכירות.

הספר יקנה לכם כלים פרקטיים שנוסו אינספור פעמים בחברות מקומיות ובינלאומיות רבות, תלמדו איך להיכנס ללב של הלקוחות שלכם, איך ללכת את ה-"אקסטרה מייל", איך להשאיר חותם, איך לגייס לקוחות נאמנים, איך למכור בצורה טבעית, בלי מאמץ ובלי להישחק מהדרך – ואתם אפילו תיהנו.

לדבר בפני קהל

יניב זייד, כלכלן משפטן וראש מועדון ה"דיבייט" באוניברסיטת חיפה לשעבר, מעביר קורסים וסדנאות בתורת הנאום והשכנוע למנהלים בכל רחבי הארץ.

כל אחד מאיתנו נאלץ לפעמים, במסגרת תפקידו או באירוע פרטי, לדבר לפני קהל. רק מעטים עושים זאת בטבעיות ובלי פיק ברכיים. לדבר בפני קהל – מתאים לכל סוג הופעה בפני קהל.

הספר, המתבסס על שיטת ה"דיבייט" הבינלאומית, עוסק בכל הנושאים המרכיבים את תורת הנאום כולל דוגמאות רבות, כללים ברורים וטכניקות פשוטות המתאימות לכל קהל מאזינים, בכל פורום ובכל מסגרת – ומנפץ את הסטיגמה הרווחת, לפיה רק מי שהוא בעל כישרון וכריזמה יכול להיות נואם טוב.

גוגל – כך זה עובד

ברוח חזונם ועקרונותיהם שוברי המוסכמות של מייסדי גוגל: לארי פייג' וסרגיי ברין. שמידט ורוזנברג הבינו במהרה, שכדי להצליח בגוגל עליהם ללמוד מחדש כל שחשבו שהם יודעים על ניהול ועסקים.
כיום גוגל היא מותג בינלאומי המסמל חדשנות פורצת גבולות במגוון תחומים.
גוגל – כך זה עובד, הוא ספר מרתק על הלקחים שלמדו שמידט ורוזנברג בשעה שלקחו חלק בבניית החברה. בספר מסבירים כיצד הסיתה הטכנולוגיה את מרכז הכובד מחברות לצרכנים בודדים, וכיצד הדרך היחידה להצליח בסביבה החדשה והדינמית הזאת היא לתכנן מוצרים ברמה הגבוהה ביותר ולמשוך אל החברה עובדים בעלי אישיות שהם מכנים: "יצירתיים – חכמים". בין הנושאים שבהם עוסק הספר: תרבות תאגידית, אסטרטגיה, כשרון, קבלת החלטות, תקשורת, חדשנות, התמודדות עם תמורות וטלטלות.

גם לכם לא היו ימים חמים?

בכל רגע ורגע בחיינו, גם אם איננו מודעים לכך, אנחנו מחליטים החלטות, לוקחים סיכונים או נמנעים מהם, וקובעים דעות נחרצות על אנשים ומצבים. פעמים רבות אנו עושים זאת בהתבסס על השוואות לא נכונות, מידע מוטעה, הערכת סיכויים שגויה.

פרופ' יוסי יסעור, המתמקד כחצי יובל שנים בפעילותו ובכתיבתו האקדמית בתחום תורת ההחלטות, מציג בכתיבה רהוטה, מהנה ומרתקת את תהליך קבלת ההחלטות ותוצאותיו באורח בהיר, סדור וקל להבנה ובשילוב הומור רב. בהתבסס על ניסיונו רב השנים, על תובנותיו ממחקרים שערכו הוא ועמיתיו.

הנזיר שמכר את הפרארי שלו

שארמה נחשב אחד המרצים מעוררי המחשבה המרתקים ביותר בצפון אמריקה,בתחום של מנהיגות, שכלול היכולת האישית וארגון החיים. הוא בעל תואר שני במשפטים, ניהל קריירה מוצלחת כעורך דין פלילי, וייסד את "שארמה לידרשיפ אינטרנשיונל", חברת הכשרה שמתמחה בפיתוח מנהיגות ופוטנציאל.


הנזיר שמכר את הפרארי שלו הוא בו בזמן סיפור משל ומדריך רוחני. זהו סיפורו של עורך דין מצליח שסגנון חייו הבלתי מאוזן מוביל אותו להתקף לב באמצע אולם בית המשפט .

התמוטטותו הפיזית מביאה למשבר רוחני שמאלץ אותו להתעמת עם דרך חייו ולחפש תשובות לשאלות היסוד של החיים. בתקווה למצוא אושר ומימוש עצמי, הוא יוצא למסע יוצא דופן לתרבות עתיקת יומין במזרח. הוא מגלה שם שיטה רבת עוצמה לשחרור הפוטנציאל של הגוף, הנפש והנשמה, ולומד לחיות חיים שיש בהם רגש, שלווה ומטרה.

אבא עשיר אבא עני

רוברט קיוסאקי מלמד אנשים איך להיות מיליונרים.
זו הסיבה לכך שהוא מכונה "מורה בבית ספר למיליונרים".

הספר הזה – ינפץ את המיתוס שעליכם להיות בעלי הכנסה גבוהה כדי להיות עשירים. קורא תיגר על האמונה שביתכם הוא נכס. מסביר להורים מדוע אינם יכולים לסמוך על מערכת החינוך שתלמד את ילדיהם ענייני כספים. מגדיר אחת ולתמיד מהו נכס ומהי התחייבות. מלמד אתכם מה ללמד את ילדיכם על כסף, כדי שהם יוכלו להרוויח בדרכים שאתם לא הכרתם.

"הסיבה העיקרית לכך שאנשים נאבקים מבחינה כספית היא העובדה שהם בילו שנים בבית-הספר אבל לא למדו דבר בתחום הכספים. התוצאה היא שאנשים לומדים לעבוד למען הכסף… אך אינם לומדים לגרום לכסף לעבוד למענם".

המתכון לשינוי – בגרסה דיגיטלית! 

אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

זהר אוריין – יעוץ אסטרטגי לחברות המתמקד בחדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות. מומלץ להירשם לקבוצת השידור שלה בוואטסאפ ( מספר המקומות מוגבל ) ולקבל כל בוקר סיפור חדש, ניתוח מקרה חדש, טכנולוגיה חדשה, הברקה.

מי הזיז את הגבינה שלי

הצורך בשינוי מייצר שינוי – בדרך זו העסקים מתחדשים, משתכללים, מתקדמים,

הספר נכתב על חשיבות ההבנה ששינויים מתרחשים לעיתים קרובות בעולם העסקים,  הישארות במקום ואי קבלת השינוי לא תוביל להצלחה, הצורך לאמץ את השינוי , לנהל אותו ולהוביל אותו – הוא צורך בסיסי מהותי.

בסוף ייצא לך ארנב

ניר דובדבני – איש עסקים יזם ומנטור למקסום מכירות והצלחה עסקית.

הספר כולל – הדרכת מכירות מסודרת, טיפים לניהול מכירות, רעיונות למשפטי מכירה חכמים, טמפלטים לכתיבת תסריטי שיחה.

שכנעת אותי ושכנעת אותי שוב

ד"ר יניב זייד – ד"ר שכנוע  -עורך דין כלכלן ודוקטור למשפטים – יועץ ומרצה מבוקש – מנטור למכירות.

כיצד לשכנע כל אחד, בכל מקום ובכל מצב.

הספר מסייע למתג את עצמכם כאוטוריטה בתחום שלכם, נותן לכם כלים וטיפים לדבר מול קהל של גדולי הנואמים.

יוצרים צמיחה

ערן גפן – מומחה לחדשנות וליצירתיות ומייסד G^Team

מומלץ להקשיב לפודקאסט שלו חצי שעה של השראה www.gefenpodcast.com ולהירשם לרשימת תפוצה שלו "השראה לשבת".

"יוצרים צמיחה" עוסק במנהיגות ויצירתיות עסקית, חדשנות, טכנולוגיה, תרבות ארגונית, יזמות ושיווק. הוא מספק השראה וחומר למחשבה לצד כלים ליישום בפועל של תהליכי עבודה, קבלת החלטות ויצירת תרבות ארגונית. 

 

שיחות על תורת המשחקים

חיים שפירא – מרצה מבוקש בעל תואר במתמטיקה, תורת המשחקים ובהוראת מדעים.

אסטרטגיות, החלטות ותעתועי חשיבה.

כיצד אפשר למכור 100 ש"ח ב 200 ש"ח – ערך – ערך – ערך.

מה השיטה האופטימלית למשחקי קזינו?

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

עוד מאמרים בנושא…

מאמרים
דרור ורדי סמנכ"ל לקוחות פתרונות אפקטיביים

לבד בצמרת? –דירקטוריון ניהולי (חיצוני) יעשה זאת אחרת

כדי לנהל ארגון לצמיחה ושיפור מתמיד – נדרש לעבוד בתוכנית עבודה, תקציב, בקרה ומדידה וגורם מקצועי חיצוני אשר מסוגל להעמיד מראה לצוות הניהולי ולהביא את הניסיון שלו ממאות ארגונים

קרא עוד »
סרטים
עורך ראשי

סרטים

דרך נפלאה ללמוד תוך כדי הנאה, היכולת להעביר מסרים משולבים – מוזיקה, אתרים מיוחדים, אפקטים, שחקנים מוכרים ומסר משמעותי – תוך שעה וחצי ניתן ללמוד את כל הדרך הקשה, הטיפים להצלחה, מוסר ההשכל תוך כדי

קרא עוד »
מאמרים
אסף כהן

התמריץ שממריץ – "ההשקה" (פרק 3)

בשעה טובה ומוצלחת יש לנו מודל תמריץ. חשבנו, בנינו, שינינו, החלטנו וקיבלנו את ברכת הדרך מהמנהלים, וכעת צריך לגשת לשלב הבא – הצגת המודל ביחידה.

קרא עוד »
Call Now Button דילוג לתוכן